logo webu

Úvod -Články - Bot - Fotogalerie -Závisláci -Kniha hostů -Pravidla xChatování -Odkazy -Kontakt - Prihlasení*muz_c*

Přeji Vám dobré odpoledne čas zobrazení: 14:58.Vaše Adresa : ec2-44-200-140-218.compute-1.amazonaws.comNáhodný vtip:

Vite proc ma zena hlavu?
No aby ji nenaprselo do krku!

Autor: byl smazán.

Celkem 1143

Článek Vyměna základní desky u notebooku


Většina z nás má v dnešní době notebooky jednak proto že jsou mnohem menší jednak proto že bývají mnohem osobnější ale hlavně proto že jejich cena bývá dnes už docela přeznívá a na internetovou komunikaci a jednodušší práci bohatě dostačují.


Pokud už ovšem máte notebook možná jste se setkaly s tím že vám váš notebook přestal pracovat tak jak měl a bylo nutné ho předat servisu aby jej opravil. Já jsem v práci dostal nový služební notebook před několika mísící jelikož mi již starý nevyhovoval.


Baterka vydržela par minut a absence wifi a dalších technologii mě donutila požádat o nový stroj. Dostal jsem jako servisní technik IBM notebook lenovo R500. Bohužel mi po několika týdnech začalo zlobit napájení a když se baterie dobyla na 100% pc sem tam spadl do modré obrazovky nebo se kousl a restartoval. Pokud jsem měl připojen napájecí kabel a měl jsem baterii nabytou při startu notebooku se mi windows odmítal spustit a neustale se restartoval.


Jelikož jsem notebook potřeboval řešil jsem to tak že jsem vytáhl zroj a nechal nastartovat windows pote zapojil zdroj a v klidu pracoval. Nicméně to nebyl 100% stav a proto jsem si nechal poslat nahradní desku a vadnou desku jsem v ramci reklamace v notebooku vyměnil.


Pokud vas tedy zajímá jak vypada notebook zevnitř a co všechno je potřeba rozebrat aby jste se jen k desce dostaly tady jsem vám přiložl pár oprav z mého notebooku.


Upozorňuji předem že toto není návod jak postupovat jen ukázka toho z čeho všeho se notebook skládá a jaké že to díly se vlastně pod plasty skrývají. Pokud máte se svým notebookem problémy a je v zaruce nikdy se jej nepokoušejte opravit svépomoci a vždy opravu přenecháte specializovanému servisu. Vyhnete se jak propadnutí záruky tak kupě problému.


První část která byla u mého notebooku nutná odkryt je kryt paměti ram.


odkrytý kryt pro ram pamětPote se musela odstranit klávesnice

odstraněna klávesnicePo klávesnici jde pryč vrchní kryt a reproduktory.

odstraněn vyrchni kryt a reproduktoryPote je nutno odpojit lcd panel.

Pohled na samotný lcd panel

pohled na notebook bez vrchních plastu a lcd paneluJako další se odpojil chladič z cpu a grafiky a přídavné karty jako je bluetoot a ram.

Chladič cpu a grafického chipu

pohled na odstrojenou základní deskuDále je nutné starou desku s kovovou kostrou sloužící k mechanické pevnosti celého notebooku vymontovat ze spodního plastu.

Pohled na samotný spodni kricí plastNa dalším snímku vidíte již pouze základní desku která je takřka připravena k výměně jen se musí ještě odmontovat s nosné kostry celého notebooku ke kterému je vše připevněno.

Samotna zakladni deska s kostrou ktera drží cely notebook pohromaděTed už jen zbývá vytáhnout novou základní desku z přepravního sáčku a vše namontovat z5.

Samotna zakladni deska na přepravní foliiPo celkovém složení všech komponent následuje již zapnutí počítače a odzkoušení funkčnosti.

Pohled na složený notebokJak vidíte výměna základní desky není vůbec jednoduchá věc a je při ni potřeba do posledního šroubku notebook rozebrat.
Výměna trvá přibližně 2 hodiny a pote je ještě nutno donastavit čas a opravit údaje v biosu a par dalších věcí ale to již zvládla každý technik provádějící tuto práci já vám chtěl jen popsat jak to při výměnách vypadá.


Ps: U mého notebooku nezbyl žádný šroubek navíc a vše funguje jak má celý článek jsem napsal hned po opravě a to bez jediného problému doufám že se vám článek líbil.Fotky z opravy naleznete na foto.ijacek007.net.
Autor: Ijacek.007
Datum: 19:06:00 | 14.05.2009

Diskuze o článku Vyměna základní desky u notebooku

Je mi líto ale zřejmě nejsi přihlášen nebo nemáš práva pro psaní komentářu. *90*
<< zpět

Včera měl svátek
Bořek.

Dnes má svátek
Markéta.

Zítra bude mít svátek
Karolína.

Pozítří bude mít svátek
Jindřich.

Do vanoc zbyvá
164 dni.

Do velkých prazdnin zbyvá 353 dni.